Przejdź do
dbk_LI_www

Wynajem vs. leasing, co wybrać?

Wybór najbardziej optymalnego sposobu finansowania floty pozwala uniknąć wielu trudności. Sezonowość, jakiej podlegają firmy w wielu branżach, jak również coraz powszechniejsze gwarancje terminu i jakości transportu, nie ułatwiają podjęcia decyzji, co będzie lepsze dla naszej działalności – leasing czy wynajem?

Pokutuje przekonanie, że najbardziej optymalnym sposobem finansowania floty jest leasing operacyjny. Pozwala on nabyć pojazd przy stosunkowo niewysokim koszcie finansowania z możliwością wykupu pojazdu po zakończeniu trwania kontraktu lub jego pozostawienie do dyspozycji partnera leasingowego, o ile warunki podpisanego kontraktu pozwalają odnaleźć ekonomiczny sens takiej decyzji. Należy jednak pamiętać, że finansując naszą inwestycję leasingiem, musimy dokonać opłatę wstępną, a także opłacić podatek drogowy oraz polisę. Koszty początkowe są więc znaczące. Przy tym problemy, od jakich nie uda nam się uciec, to chociażby konieczność obsługi pojazdu, który w czasie przerwy niezbędnej na wykonanie czynności serwisowych nie pozwala zarabiać.  Jeżeli przerwa podyktowana będzie awarią wymagającą kilkudniowego przestoju, należy liczyć się z kolejnymi kosztami. W przypadku pojazdu nowego, o ile awaria nastąpiła w czasie trwania gwarancji, naprawa może zostać zrealizowana nieodpłatnie. Nie należy jednak zapominać o innych kosztach, które z tytułu braku pojazdu będziemy musieli ponieść – konieczności wynajęcia pojazdu zastępczego na czas serwisu czy zapłaty kar umownych za niedostarczenie towaru w terminie.

Dlatego przed wyborem sposobu finansowania, należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę, za jaką sfinansujemy pojazd, ale także koszty nieplanowane. Coraz więcej firm poszukuje rozwiązania maksymalnie elastycznego, dopasowanego do profilu działalność i potrzeb nie tylko naszych, ale również naszych klientów. Taką propozycją może być wynajem, który zapewni komfort i bezpieczeństwo.

Rozwiązanie DBK Rental to odpowiedź na problemy, przed jakimi mogą stanąć firmy poszukujące skrojonego do ich potrzeb sposobu finansowania, pozwalającego zapewnić komfort, niezawodność i ciągłość użytkowania pojazdu. Także w trakcie sytuacji nieplanowanych i nadzwyczajnych. Wybierając wynajem długoterminowy w DBK Rental, nie ponosisz kosztów początkowych. Nie płacisz podatku drogowego, ani nie kupujesz polisy. W razie szkody z winy pracownika, nie tracisz zniżek, a pojazd nie traci na wartości z powodu szkód i zrealizowanych napraw. Rozbudowanie floty jest łatwiejsze bez angażowania na start dużej ilości środków. Stały, zaplanowany koszt miesięcznych opłat za najem pozwala zdecydowanie łatwiej zapanować nad budżetem rocznym. Korzystając z wynajmu długokomfortowego DBK Rental, zapewniasz bezpieczeństwo swojego biznesu.

Nie martwią Cię również cykliczne koszty obsługi serwisowej, gdyż za kompleksowy serwis pojazdu odpowiada Grupa DBK. W przypadku przestojów Grupa DBK może podstawić pojazd zastępczy na czas niedyspozycji pojazdu wynajmowanego. Nie tracisz w tym czasie zleceń… i klientów. Najem będzie także najlepszym wyborem dla firm poszukujących możliwości krótkoterminowego powiększenia floty, np. na czas wysokiego sezonu. DBK Rental zapewni Ci elastyczną rozbudowę parku pojazdów w momencie, w którym tego najbardziej potrzebujesz, bez ponoszenia kosztów finansowania pojazdów w czasie post-sezonu, przy zachowaniu prawa aneksowania umowy na wypadek, gdyby rozbudowany park pojazdów byłby Ci potrzebny dłużej.

Autor: Artur Nowicki, Prezes DBK Rental

Artykuły przypięte

Wynajem krótkoterminowy – jakie daje korzyści?
Wynajem krótkoterminowy – jakie daje korzyści?

Każda pora roku to dla pewnej grupy przedsiębiorców okres tak zwanego peaku sezonowego, w którym liczba realizacji do wykonania znacząco przewyższa średnią roczną. By mu sprostać, konieczna jest rozbudowa floty. Okazuje się, że chwilowe zwiększenie... 

Pierwszy MAN TGX w zabudowie BDF we flocie LOGIUS
Pierwszy MAN TGX w zabudowie BDF we flocie LOGIUS

Firma LOGIUS odebrała MAN-a TGX 26.470 6×2 Low Deck w zabudowie typu BDF firmy Gniotpol z przyczepą Kögel ZWE 18p. To już 15 nasze wydanie dla tej firmy, ale pierwszy BDF we flocie LOGIUS sp. z o.o. Klient stawia na rozwiązania nowoczesne, ale... 

Czego o biznesie nauczyła nas pandemia?
Czego o biznesie nauczyła nas pandemia?

Transport to ciągły ruch, ciągła zmiana. Wydawało się, że przedsiębiorcy działający w branży transportowej doskonale wiedzą, że w tym sektorze absolutnie nic nie jest stałe. Ale ostatnie miesiące, pandemia i gigantyczny kryzys finansowy...