Przejdź do
zakup-pojazdow-man-dbk-rental

Nowe pojazdy marki MAN we flocie DBK Rental

DBK Rental, wchodzący w skład Grupy DBK oraz MAN Truck & Bus Polska podpisały umowę ramową na współpracę w roku 2020. Flota DBK Rental powiększy się o 270 sztuk pojazdów tej marki.

W ramach umowy, podpisanej przez Prezesa Zarządu Grupy DBK Ireneusza Sobieskiego oraz Łukasza Chylińskiego, Dyrektora Zarządzającego DBK Rental z firmą MAN Truck & Bus Polska, zamówione ciągniki siodłowe MAN TGX oraz podwozia dystrybucyjne i specjalistyczne (hakowce i BDF), będą dostarczane sukcesywnie do końca trzeciego kwartału 2020 roku. Dzięki temu, liczba pojazdów MAN we flocie spółki przekroczy 600 sztuk.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą MAN. Pojazdy tej marki charakteryzują się dużą niezawodnością, oraz co istotne, koszty codziennej obsługi są relatywnie niskie. Bieżąca współpraca z przedstawicielami marki układa się bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę fakt, iż świadczymy usługi wynajmu w pełnym zakresie tj. nadzór nad pojazdem 24/7 w całej Europie, z czym wiąże się konieczność utrzymania pełnej mobilności pojazdu w okresie trwania kontraktu, powyższe elementy są dla nas kluczowe. Początkowo w naszej flocie mogliśmy spotkać głównie ciągniki MAN TGX przeznaczone do transportu międzynarodowego, natomiast od tego roku, z sukcesem, zaczęliśmy wprowadzać również pojazdy MAN w innych konfiguracjach. Dziś we flocie znajdują się również pojazdy typowo dystrybucyjne z segmentu 12 – 26 ton oraz pojazdy specjalistyczne takie jak np. pojazdy do przewozu mleka czy hakowce.” mówi Łukasz Chyliński Dyrektor Zarządzający DBK Rental.

Obecnie flota DBK Rental liczy już ponad 3000 pojazdów i jest sukcesywnie powiększana, o czym świadczy nowe zamówienie. Zgodnie ze strategią Grupy DBK, w ciągu najbliższych 4 lat do dyspozycji klientów będzie ponad 7000 pojazdów, w tym samochody ciężarowe, dostawcze, naczepy, a także pojazdy specjalistyczne – dostępne w wynajmie krótko i długoterminowym. Elastyczne podejście firmy do potrzeb klientów, pozwala zoptymalizować realizację usług transportowych, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem.

„Bardzo się, cieszę, że DBK Rental zacieśnia współpracę z nami zamawiając pojazdy MAN do realizacji swoich planów biznesowych. Nasza marka to synonim najwyższej jakości, niezawodności i innowacyjności. Pojazdy wyposażone w nowe silniki MAN Euro 6d, jeszcze lżejsze i oszczędniejsze, znacząco obniżają koszty eksploatacji.” – powiedział podczas spotkania Prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska, Marc Martinez.

Spotkanie odbyło się 22 listopada 2019r. w siedzibie firmy MAN Truck & Bus w Wolicy.

Artykuły przypięte

Tachografy – zmiany w przepisach
Tachografy – zmiany w przepisach

Przypominamy o zmianach dotyczących tachografów. Już wkrótce zacznie obowiązywać nowa wersja tych urządzeń. Wszystkie samochody posiadające dotychczasowo stosowane tachografy cyfrowe muszą być zarejestrowane na terenie UE w nieprzekraczalnym... 

Krone – nowa autoryzacja serwisowa w DBK Truck Center
Krone – nowa autoryzacja serwisowa w DBK Truck Center

W sieci serwisowej DBK Truck Center dokonujemy napraw wszystkich marek pojazdów ciężarowych, dostawczych i naczep. Jedną z nich jest marka naczep Krone. Serwisy Grupy DBK posiadają autoryzacje do napraw wielu znanych marek, jedną z nich jest Krone....