Przejdź do
zakup-pojazdow-man-dbk-rental

Nowe pojazdy marki MAN we flocie DBK Rental

DBK Rental, wchodzący w skład Grupy DBK oraz MAN Truck & Bus Polska podpisały umowę ramową na współpracę w roku 2020. Flota DBK Rental powiększy się o 270 sztuk pojazdów tej marki.

W ramach umowy, podpisanej przez Prezesa Zarządu Grupy DBK Ireneusza Sobieskiego oraz Łukasza Chylińskiego, Dyrektora Zarządzającego DBK Rental z firmą MAN Truck & Bus Polska, zamówione ciągniki siodłowe MAN TGX oraz podwozia dystrybucyjne i specjalistyczne (hakowce i BDF), będą dostarczane sukcesywnie do końca trzeciego kwartału 2020 roku. Dzięki temu, liczba pojazdów MAN we flocie spółki przekroczy 600 sztuk.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą MAN. Pojazdy tej marki charakteryzują się dużą niezawodnością, oraz co istotne, koszty codziennej obsługi są relatywnie niskie. Bieżąca współpraca z przedstawicielami marki układa się bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę fakt, iż świadczymy usługi wynajmu w pełnym zakresie tj. nadzór nad pojazdem 24/7 w całej Europie, z czym wiąże się konieczność utrzymania pełnej mobilności pojazdu w okresie trwania kontraktu, powyższe elementy są dla nas kluczowe. Początkowo w naszej flocie mogliśmy spotkać głównie ciągniki MAN TGX przeznaczone do transportu międzynarodowego, natomiast od tego roku, z sukcesem, zaczęliśmy wprowadzać również pojazdy MAN w innych konfiguracjach. Dziś we flocie znajdują się również pojazdy typowo dystrybucyjne z segmentu 12 – 26 ton oraz pojazdy specjalistyczne takie jak np. pojazdy do przewozu mleka czy hakowce.” mówi Łukasz Chyliński Dyrektor Zarządzający DBK Rental.

Obecnie flota DBK Rental liczy już ponad 3000 pojazdów i jest sukcesywnie powiększana, o czym świadczy nowe zamówienie. Zgodnie ze strategią Grupy DBK, w ciągu najbliższych 4 lat do dyspozycji klientów będzie ponad 7000 pojazdów, w tym samochody ciężarowe, dostawcze, naczepy, a także pojazdy specjalistyczne – dostępne w wynajmie krótko i długoterminowym. Elastyczne podejście firmy do potrzeb klientów, pozwala zoptymalizować realizację usług transportowych, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem.

„Bardzo się, cieszę, że DBK Rental zacieśnia współpracę z nami zamawiając pojazdy MAN do realizacji swoich planów biznesowych. Nasza marka to synonim najwyższej jakości, niezawodności i innowacyjności. Pojazdy wyposażone w nowe silniki MAN Euro 6d, jeszcze lżejsze i oszczędniejsze, znacząco obniżają koszty eksploatacji.” – powiedział podczas spotkania Prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska, Marc Martinez.

Spotkanie odbyło się 22 listopada 2019r. w siedzibie firmy MAN Truck & Bus w Wolicy.

Artykuły przypięte

Wynajem krótkoterminowy – jakie daje korzyści?
Wynajem krótkoterminowy – jakie daje korzyści?

Każda pora roku to dla pewnej grupy przedsiębiorców okres tak zwanego peaku sezonowego, w którym liczba realizacji do wykonania znacząco przewyższa średnią roczną. By mu sprostać, konieczna jest rozbudowa floty. Okazuje się, że chwilowe zwiększenie... 

Pierwszy MAN TGX w zabudowie BDF we flocie LOGIUS
Pierwszy MAN TGX w zabudowie BDF we flocie LOGIUS

Firma LOGIUS odebrała MAN-a TGX 26.470 6×2 Low Deck w zabudowie typu BDF firmy Gniotpol z przyczepą Kögel ZWE 18p. To już 15 nasze wydanie dla tej firmy, ale pierwszy BDF we flocie LOGIUS sp. z o.o. Klient stawia na rozwiązania nowoczesne, ale... 

Czego o biznesie nauczyła nas pandemia?
Czego o biznesie nauczyła nas pandemia?

Transport to ciągły ruch, ciągła zmiana. Wydawało się, że przedsiębiorcy działający w branży transportowej doskonale wiedzą, że w tym sektorze absolutnie nic nie jest stałe. Ale ostatnie miesiące, pandemia i gigantyczny kryzys finansowy...