Przejdź do
Jakie obowiązki z firmy transportowej zdejmuje wynajem?

Jakie obowiązki z firmy transportowej zdejmuje wynajem?

Wiele firm wynajmujących pojazdy użytkowe mocno podkreśla liczbę zalet takiej formy finansowania firmowego parku pojazdów. Jakie to są zalety?

W DBK Rental oferujemy możliwość wynajęcia krótkoterminowego oraz długoterminowego pojazdów użytkowych, ale także naczep. W ramach tej oferty Klienci zyskują wszelkie udogodnienia wynikające z oferty najmu, dzięki którym zyskują wiele możliwości minimalizowania obciążeń podatkowych, jak również form wsparcia w przypadku ewentualnych niedyspozycji pojazdu, pogorszenia kondycji firmy zmuszającej do wcześniejszego zamknięcia kontraktu czy też wydłużenia okresu najmu w razie potrzeby.

Elastyczna forma pozyskania pojazdu, jaką jest najem, zdejmuje z firmowych „barków” wiele kosztów oraz działań serwisowych, polisowych czy też finansowych, którymi w przypadku posiadania pojazdu należy się zajmować.

# Brak zamrożonego kapitału

Kupując pojazd czy naczepę, koniecznym jest zamrożenie w tymże zakupie często sporej gotówki, która mogłaby pracować i generować kolejne zyski. Decydując się na najem, szczególnie ten długoterminowy, możemy liczyć na zupełnie nowy pojazd skonfigurowany pod nasze indywidualne potrzeby, tak jak w przypadku zakupu, jednak bez konieczności wydawania pieniędzy. Wystarczy comiesięczna opłata subskrypcyjna za użytkowanie pojazdu.

# Brak nieplanowanych kosztów

W ramach najmu DBK Rental płacimy wyłącznie wcześniej ustaloną, stałą, comiesięczną opłatę subskrypcyjną. Wliczona w nią została kwota polisy ubezpieczeniowej, a w zależności od podpisanego kontraktu, także wymiana ogumienia czy usług serwisowych jak dolewki płynów czy wymiany żarówek. To sprawia, że nie zaskoczy Cię żadna dodatkowa opłata, dzięki czemu możesz z góry zaplanować koszty funkcjonowania parku pojazdów na wiele lat na przód.

# Brak opłaty drogowej

Zakup pojazdu wiąże się z koniecznością zapłaty podatku drogowego. W przypadku, gdy jedynie wynajmujesz pojazd, podatek ten płaci DBK Rental. Jest to kolejny koszt, którego nie musisz ponosić, pomimo pozyskania pojazdu w swojej firmie.

# Nie martwisz się polisą i utratą zniżek

Polisa ubezpieczeniowa, która zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC), ale także Autocasco i NNW, to kolejny koszt, który w przypadku pojazdu nowego, a przy tym użytkowego potrafi wygenerować potężny jednorazowy koszt, niezależnie od tego, czy pojazd jest pozyskiwany za gotówkę, w kredycie czy też w leasingu. W przypadku wynajmu DBK Rental, podobnie jak wspomniany wcześniej podatek drogowy, także koszt polisy jest już zawarty w comiesięcznej opłacie subskrypcyjnej, dzięki czemu nie musisz wydawać sporej gotówki za jej zakup.

 # Awaria to problem DBK Rental

 Nawet w najlepszych pojazdach zdarzają się awarię. Zakres uszkodzeń determinuje czas przestoju, w którym posiadany przez nas pojazd nie tylko nie zarabia, ale powoduje straty. Jednak nie w przypadku pojazdu wynajętego w ramach DBK Rental. Klienci DBK mogą liczyć na kilkadziesiąt perfekcyjnie przygotowanych centr obsługi DBK na terenie całego kraju oraz szerokiej sieci serwisów zagranicznych, w których można otrzymać fachową pomoc, a w razie konieczności uzyskać w cenie najmu pojazd zastępczy do czasu usunięcia usterek. Przywilej indywidualnego podejścia do Klientów Grupy DBK to jedna z najbardziej cenionych wartości dodanych, jakie otrzymują nasi Klienci.

Pojazdy DBK Rental, są uprzywilejowane w serwisach Grupy DBK, w zakresie czasu przyjęcia oraz realizacji usługi.

# Nie tracisz możliwości optymalizacji podatkowej

Mimo że nie posiadasz w środkach firmy pojazdu, to wynajęcie pojazdu w DBK Rental pozwala Ci korzystać z wszelkich odliczeń z tytułu użytkowania pojazdu w firmie. Ponadto w każdym miesiącu użytkowania auta, DBK Rental wystawia fakturę kosztową. Jako użytkownik możesz również wliczać w koszty koszt paliwa, myjni czy innych rodzajów obsługi pojazdu.

# Monitorowanie pojazdów floty w cenie

Każdy pojazd użyczony w ramach DBK Rental jest wyposażony w systemy telematyczne, ułatwiające zarządzanie flotą w oparciu o pozycjonowanie GPS oraz dane uzyskiwane dotyczące sprawności pojazdu, uzyskiwane z szyny CAN. Telematyka pozwala również na monitorowanie efektywności pracy Twoich kierowców, badając ich styl jazdy oraz inne parametry użytkowania pojazdu. Za dodatkową opłatą, możemy Ci również umożliwić zdalne pobranie danych z tachografu oraz rozliczenie czasu pracy kierowców

Każdy pojazd, który zostanie użyczony w ramach DBK Rental zostanie wyposażony w zaawansowane systemu telematyczne. Umożliwiają one zarządzanie firmową flotą w oparciu o pozycjonowanie GPS oraz informacje dostarczane bezpośrednio z szyny CAN pojazdu dotyczące jego sprawności, wykrytych nieprawidłowości czy usterek. Zaawansowana telematyka DBK oferuje bogaty wachlarz usług monitorowania efektywności pracy kierowców, badania ich stylu jazdy oraz innych, w wielu branżach kluczowych parametrów użytkowania pojazdy. Dodatkowo zbierane w ten sposób informacje są na bieżąco transmitowane do DBK, a zebrane dane przetwarzane i opracowywane dla zagwarantowania najwyższej jakości obsługi serwisowej. Telematyka zainstalowana w pojeździe jest również gotowa do zdalnego pobierania danych z tachografu, co umożliwia automatyzację w rozliczaniu czasu pracy kierowców. Oszczędzasz czas i zasoby ludzkie firmy, do tej pory oddelegowane do działań, które w tak prosty sposób można zautomatyzować.

# Ograniczenie zatrudnienia w firmie

Nie musisz już zatrudniać sztabu pracowników do obsługi floty pojazdów, pilnowania napraw oraz przeglądów. W ramach comiesięcznej opłaty masz do dyspozycji zespół doświadczonych specjalistów, którzy w trybie 24/7, realizują zlecenia napraw, holowania oraz obsług technicznych pojazdów. Zdobyte doświadczenie pomaga nam przeprowadzić naprawy usterek, w możliwie najkrótszym terminie, a posiadane technologie, zdiagnozować pojazd w każdym miejscu w Europie.

AUTOR: Kamil Karpiński, Kierownik Działu Technicznego DBK Rental 

Artykuły przypięte

Głosuj na DBK Rental w plebiscycie Fleet Derby 2021
Głosuj na DBK Rental w plebiscycie Fleet Derby 2021

Wystartowała dziesiąta, jubileuszowa edycja ogólnopolskiego plebiscytu flotowego Fleet Derby 2021, dedykowanego zarówno dostawcom rynkowym, jak i jego odbiorcom. Miło nam poinformować, że w zestawieniu nominowanych usług flotowych, ponownie znalazła... 

Zagłosuj na zespół flotowy DBK RENTAL
Zagłosuj na zespół flotowy DBK RENTAL

Wystartowała dziesiąta, jubileuszowa edycja ogólnopolskiego plebiscytu flotowego Fleet Derby 2021. Miło nam poinformować, że w zestawieniu nominowanych zespołów flotowych, znalazł się również zespół flotowy DBK Rental. Zespoły flotowe stanowią...