Przejdź do
01 Umowa 04_02

DBK Rental – strategiczna współpraca EFL i Grupy DBK

Europejski Fundusz Leasingowy S.A. (EFL) został strategicznym partnerem Grupy DBK. Umowa inicjująca proces nabycia 70% udziałów w HAMA Polska Sp. z o.o. przez EFL została podpisana 04.02.2020 r. Suma bilansowa HAMA Polska wynosi prawie 500 milionów złotych, a wielkość finansowanej floty to ponad 3100 pojazdów.

Hama Sp. z o. o. będąca operatorem znaku towarowego DBK Rental, należy do grupy DBK, największego w Polsce dostawcy produktów i usług dla sektora TSL. Działa na polskim rynku od 2007 roku, oferując kompleksowe, bezpieczne i nowoczesne usługi wynajmu pojazdów użytkowych dla branży transportowej. Oferuje rozwiązanie dla firm poszukujących wygodnych i elastycznych metod optymalizacji swoich ogólnych kosztów utrzymania floty.

Rynek pojazdów ciężarowych jest  dla EFL jednym ze strategicznych segmentów działalności. Dobrze znamy ten rynek i  jego potrzeby. Od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do poszerzenia oferty najmu pojazdów ciężkich.  Dzięki nabyciu udziałów HAMA Polska rozbudujemy ofertę Grupy EFL o najem samochodów ciężarowych  >3,5t oraz naczep i przyczep. W pierwszej kolejności będą to pojazdy partnerów, z którymi już dziś współpracujemy udzielając finansowania, czyli DAF, MAN, IVECO oraz  naczep Kögel i Kässbohrer. Jestem przekonany, że  nasza oferta zostanie doceniona przez rynek i w kolejnych etapach będziemy mogli podejmować współpracę z kolejnymi dostawcami pojazdów i naczep” – powiedział Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL. 

„Europejski Fundusz Leasingowy i Grupa DBK  już od wielu lat współpracują z sukcesem w zakresie finansowania pojazdów użytkowych oraz naczep w transporcie krajowym i międzynarodowym. Naturalnym krokiem było podjęcie decyzji o partnerstwie strategicznym. Według naszych prognoz i biorąc pod uwagę oczekiwania polskich klientów, a także trendy rynkowe w Europie, rynek wynajmu pojazdów użytkowych będzie się dalej dynamicznie rozwijał w najbliższych latach. Strategiczna współpraca z Europejskim Funduszem Leasingowym, wzmocni pozycję DBK Rental jako lidera na rynku wynajmu pojazdów użytkowych w Polsce. Wsparcie EFL zapewni nam możliwość długofalowego i stabilnego rozwoju floty DBK Rental oraz wejście w nowe segmenty rynku krajowego, jednocześnie gwarantując naszym klientom pełną mobilność oraz najwyższą jakość usług serwisowych w ramach konceptu ”Total Care” Grupy DBK, czyli pełną i kompleksową obsługę klienta. Jestem pewny, że synergia z tak silnym partnerem jakim jest Europejski Fundusz Leasingowy, wpłynie na jeszcze większe wzmocnienie marki DBK Rental na rynku wynajmu pojazdów użytkowych” – powiedział Ireneusz Sobieski, prezes Grupy DBK.

EFL, którego właścicielem jest francuska grupa bankowa Crédit Agricole,  jest jednym z liderów rynku leasingu ruchomości w Polsce. Grupa EFL, od ponad 28 lat dostarcza swoim Klientom usługi finansowania wspierając Klientów usługami leasingu, najmu, pożyczek i faktoringu. Suma bilansowa Grupy EFL to około 12 miliardów PLN, w roku 2019 Grupa sfinansowała aktywa o łącznej sumie ponad 6,4 miliarda PLN.

Transakcja nabycia udziałów oraz dokapitalizowania DBK Rental przez EFL przewiduje wieloletnią współpracę pomiędzy przyszłymi udziałowcami. Nawiązanie strategicznego partnerstwa to także mocne zaangażowanie  dla wsparcia dalszego rozwoju DBK Rental na dynamicznie rosnącym rynku, dzięki m.in. wsparciu finansowemu Grupy EFL, usługom serwisowym dostarczanym przez Grupę DBK oraz kompetencjom i doświadczeniu wszystkich uczestników transakcji.

Artykuły przypięte

Wynajem krótkoterminowy – jakie daje korzyści?
Wynajem krótkoterminowy – jakie daje korzyści?

Każda pora roku to dla pewnej grupy przedsiębiorców okres tak zwanego peaku sezonowego, w którym liczba realizacji do wykonania znacząco przewyższa średnią roczną. By mu sprostać, konieczna jest rozbudowa floty. Okazuje się, że chwilowe zwiększenie... 

Pierwszy MAN TGX w zabudowie BDF we flocie LOGIUS
Pierwszy MAN TGX w zabudowie BDF we flocie LOGIUS

Firma LOGIUS odebrała MAN-a TGX 26.470 6×2 Low Deck w zabudowie typu BDF firmy Gniotpol z przyczepą Kögel ZWE 18p. To już 15 nasze wydanie dla tej firmy, ale pierwszy BDF we flocie LOGIUS sp. z o.o. Klient stawia na rozwiązania nowoczesne, ale... 

Czego o biznesie nauczyła nas pandemia?
Czego o biznesie nauczyła nas pandemia?

Transport to ciągły ruch, ciągła zmiana. Wydawało się, że przedsiębiorcy działający w branży transportowej doskonale wiedzą, że w tym sektorze absolutnie nic nie jest stałe. Ale ostatnie miesiące, pandemia i gigantyczny kryzys finansowy...